Вибори в нашій державі асоціюються с необ’єктивністю, підкупом, чорним піаром, бажанням принизити опонента, багато численними обіцянками. Звичайні громадяни вже відверто стомились слухати популістичні лозунги. Кожен кандидат «щиро» розповідає і аргументує, чому потрібно обрати саме його. Якби всі обіцянки дійсно виконувались, то важко уявити, наскільки розвиненою була б країна. Але, ситуація складається зовсім по-іншому.

Чесно – це громадський рух, що має власний сайт chesno.org. Яке основне завдання цієї організації? Як мінімум, ділитись з виборцями інформацією, що стосується тих, хто зовсім скоро з великою долею ймовірності займе високі державні посади.

Рух функціонує згідно певних принципів, про які хочеться поговорити більш детально. По-перше, пропонується виключно актуальна інформація. Для чого публікувати дані про тих осіб, котрі вже не мають абсолютно ніякого відношення до політики?

По-друге, пропонуються матеріали лише правдиві. Це найголовніший аспект, якого дотримуються учасники «Чесно». Ніколи рух не співпрацює з будь-якими політичними об’єднаннями. Нейтралітет – надзвичайно важливий момент в умовах сучасної політичної ситуації.

По-третє, масштабність. Завдяки великій кількості учасників вдається охоплювати абсолютно всю територію країни. Звичайно, жителі великих міст, наприклад, «мільйонників» навряд чи мають проблеми з пошуком інформації про кандидатів на посади мера чи депутата. Зовсім інша річ – невеличкі містечка, села. «Чесно» – рух, котрий намагається вивчати інформацію про кожного кандидата, в незалежності від того, на яку саме посаду він претендує.

Нарешті, потрібно зробити акцент і на відкритості. Вся інформація публікується на офіційному сайті, що є доступним для кожного. Необхідно лише мати доступ до мережі інтернет. Рух нічого не приховує від тих громадян, котрі націлені на співпрацю з нами. До речі, будь-хто може приєднатись до команди небайдужих активістів. Якщо поодинці досить важко боротись з несправедливістю, то об’єднавши зусилля шанси на успішний результат значно збільшуються.

Тому, годі сидіти склавши руки і надіятись на диво. Такого не буде. Важливо докласти максимум зусиль, витратити певну кількість часу, інколи чимось і пожертвувати. Але, потрібно пам’ятати, все це робиться лише для того, аби забезпечити гідне життя наступним поколінням.

Джерело: https://www.chesno.org/

28.12.18