Чистка обличчяЧистка обличчя (шкіри) – найпоширеніша і дієва косметична процедура. Її застосовують як в умовах косметичного кабінету, так і в домашніх умовах. Чистку застосовують тоді, коли на обличчі є вугри (чорні та білі крапки).

Але перед початком цієї косметичної процедури слід звернутися до лікаря-косметолога за консультацією, оскільки бувають випадки, коли чистка обличчя протипоказана. У більшості випадків це буває при хворобах обличчя, гнійних запаленнях, порізах та ін.

Перед тим як приступити до чищення шкіри обличчя, слід запастися необхідними інструментами, зокрема, косметичною ложечкою з дірочкою посередині, милом, полотняною серветкою, махровими рушниками, відваром цілющих трав (м’ята, ромашка, шавлія, подорожник).

Спочатку роблять парову ванну, так як вона пом’якшує шкіру, сприяє розширенню пір і звільненню їх від сального виділення, пробок. Вологе тепло, одержуване шкірою у вигляді парової ванни, робить процедуру більш корисною. Нагадаємо, як робиться парова ванна. Нагрівають чайник або каструлю з водою, можна підігріти вже зроблений заздалегідь відвар з цілющих трав. Вміст (гарячу воду, відвар) виливають в невелику мисочку і нахиляють над парою обличчя, зверху покриваючи голову махровою серветкою або рушником так, щоб було закрито обличчя. Після закінчення 15 хвилин обличчя промокають паперовою серветкою і, сідаючи перед дзеркалом, приступають до чищення шкіри. Всі дії повинні проходити в абсолютній чистоті, так як в противному випадку може виникнути зараження, загноїння шкіри. На вказівний палець надягають чисту, заздалегідь прокіпяченную марлю і з двох сторін (пальцями лівої і правої руки) здавлювати і видавлівают вугри. Можна натискати ложечкою, при цьому головка вугра повинна поміститися в отвір ложечки.

Для того щоб чистка була більш ефективною, перед нею шкіру можна протерти одеколоном (що містить спирт), спиртом, горілкою, злегка розведених водою. Концентрація залежить від типу шкіри. При жирній шкірі спиртові речовини можна не розводити водою. За сухої і нормальної шкіри концентрація їх повинна бути значно слабкішою. Особливо уражені вугрями місця можна намилити за допомогою пензлика мильним спиртом, мильною піною. Можна замінити парову ванну теплим компресом, маскою, серед останніх найбільш ефективна парафінових маска, так як вона сприяє розм’якшенню жирових виділень. Необхідно дотримуватися часу накладення маски. Будь-яку маску, як живильну так і очисну, прийнято тримати на шкірі не більше 30 хвилин. Ванну роблять протягом 10 хвилин. Під час видалення вугрів можна кілька разів ватним тампоном, змоченим в спирті або одеколоні, протирати вугри для більш сильного їх взрихління.

Ціна: від 40 до 170 грн

08.04.10