Науково доведено, що будь який контакт з тілом викликає різіні фізичні і психологічні зміни. Він впливає на вироблення гормонів, які в свою чергу викликають відчуття щастя і радості. Імпульси, які передає дотик в нервову систему, допомагають розслабитися.

Масаж здатний глибоко змінити фізичний і психічний стан людини. Повторні сеанси викликають лікувальний ефект. Наприклад, дитина, яка страждає безсонням, засипатиме значно краще і швидше, якщо перед сном робити їй масаж. Існують загальні правила масажу, освоївши які, кожна людина зможе надавати допомогу своїм знайомим і рідним.

Професійний масаж знімає стрес, який виникає після різних захворювань. Він здатний покращити роботу кишечника, циркуляцію крові та лімфи. Масаж може розслабити та зменшити біль. А це все призводить до виведення токсинів з організму.

Існують різні техніки масажу, кожна з яких має унікальну дію.

Різні прийоми під час масажу мають своє значення. Легкі дотики разом із повільними рівномірними рухами розслабляють. При більш інтенсивному тиску стимулюється циркуляція крові і лімфи. Клітини наповнюються киснем. Сильніші натискання долонею покращують м’язовий тонус. Можливе скорочення жирового прошарку і покращення циркуляції лімфи.

13.01.11